Kredi Kartı Borcu Nasıl Taksitlendirilir

Kredi Kartı Borcu Nasıl Taksitlendirilir

 

Günümüz koşullarında insanlar kredi kartı kullanmadan hiçbir işlerini yapamamaktadır. Günden günede kredi kartlarının kullanımı daha da fazlalaşmaktadır. Alışveriş yaparken, elektronik eşyalar satın alırken, bayramlarda yapılan harcamalar gibi daha birçok ihtiyaç artık nakit değil kartla yapılmaktadır. Bankalar kişilere özel kampanyalar düzenleyerek kart kullanımını da yaygınlaştırmaktadır. İnsanlar indirimli ürünleri sadece kredi kartı ile alabildiklerinden kullanmaktan da vazgeçememektedirler. Özellikle bayramlarda insanlar sevdikleri kişileri küçük de olsa hediyeler almak isterler. Tabi bu çok güzel bir alışkanlık olmasına karşın ileride sıkıntılar yaşamanıza neden olabilir. Aldığınız maaşa göre harcamalarınızı yaparsanız ileride sıkıntı yaşamazsınız. Bayramlarda eğer arabanız varsa yapacağınız ilk şey arabanın deposunu doldurmaktır.

kredi karti

kredi karti

Çünkü her yere gidecek, büyüklerinizin elini öpeceksiniz. Evinize gelecek olan misafirlerinizi düşünerek baklavalar,börekler,şekerler alacaksınız. Bir de hediyeleri sayarsanız günümüz koşullarındaki fiyatlarla da yüklü bir alışveriş yapmış olacaksınız. Eğer maaşınıza göre harcama yapmadıysanız da bir sonraki ay ödemeleri yapamadığınızda günden güne daha da fazla sıkıntı yaşayacaksınız. Özellikle bayramlarda yaptığınız alışverişlerde dikkatli olmalısınız. Normalde eğer 1 kilo şeker alıyorsanız yarım kilo almayı tercih etmelisiniz.

Böylece harcamalarınızı daha uygun bir şekilde yapmış olacaksınız. Eğer gereğinden fazla harcama yapar ve ödeyemeyecek duruma geldiyseniz de yapmanız gereken ilk iş borçlarınızdan en kısa sürede kurtulmaktır. Bunun için de yapmanız gereken şey kredi kartı taksitlendirme yapmaktır. Bunun için de bankalardan tüketici kredisi kullanabilir, özel şirketlerden taksitlendirme yapılmasını sağlayabilir ya da nakit avans çekebilirsiniz. Hangisi sizin için uygunsa bu alternatiflerden birini denemelisiniz. Eğer herhangi bir bankadan kredi çekip tüm borçlarınızı tek bir elde toplamak istiyorsanız bankalardan kredi çekebilirsiniz.

Banka Puanının Önemi

Ancak bankalardaki ödeme performansınız çok önemli bir yere sahiptir. Son zamanlarda bankalarda kredi çekme konusunda değişiklikler olmuştur. Bunlardan birisi tüketici kredisi çekmeye karar verdiğinizdebankalar tüm borçlarınızı kendilerinde toplayacaklardır Ancak artık 36 ay vade yapılmakta ve daha fazlası olmamaktadır. Bu nedenle de kredi çektiğinizde ayarlamanızı en iyi şekilde yapmalısınız. Eğer ödeme performansınız düzgünse krediniz onaylanır. Onaylanmadığı takdirde nakit avans çekebilirsiniz. Ancak nakit avans çekebilmeniz için kredi kartınızda kullanılabilir limitinizin olması gerekmektedir.

Aksi takdirde nakit avans kullanmanız zor olacaktır ya da hiç olmayacaktır. Kredi kartınıza 1000 TL ödeme yaptınız diyelim bu durumda yaklaşık olarak 900 TL civarında nakit avans çekebileceksiniz. Kalan 100 TL ile taksite böldüreceğinizi düşünürsek bankanın eklediği faiz oranı olacaktır. Faiz oranı da kaç aya böldürdüğünüze göre düşük ya da yüksek bir tutar olacaktır. Bunun haricinde de kredi kartı taksitlendirme yapan firmalar tüm borçlarınızı kapatarak tek bir kredi kartınızda taksitlendirme yapmaktadır. Bunun için sizden herhangi bir senet, kefil istememektedirler. Sizin için belki de en uygun olanı bu olabilir.

Borçlarınızdan kurtulmanız için ya kredi kartınızı hiç kullanmayacaksınız ya da kullanırken harcamalarınıza dikkat edeceksiniz. Bayramlarda alışveriş yapmanız gerekiyorsa ya da hediye alacaksanız hediyelerinizi bir ay öncesinden alabilirsiniz. En azından bayram ayında ödemeleriniz standart olacaktır. Elinizde mutlaka bir ödeme çizelgeniz olmalı. Nereye ne kadar ödemeniz gerektiğini tutarsanız ve maaşınıza göre de hesaplama nızı yaparak ödeme zamanı geldiğinde de kendinizi sıkıntıya sokmadan ödemelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Kendiniz rahat yaşamak ve sıkıntı yaşamamak istiyorsanız zaman kaybetmeden kendinize bir ödeme planı çizerek kredi kartını sağlıklı bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Böyle devam ettiğiniz sürece de kredi kartlarının özel indirimleri, taksit sayıları gibi size sunmuş olduğunu tüm ayrıcalıklardan faydalana bileceksiniz.

               

 

Social tagging: >

Comments are closed.

Subscribe to Kredi Kartı Taksitlendirme com.tr »

I heart FeedBurner